Monika Kolendowicz

Posiada wieloletnią praktykę w prowadzeniu zajęć nauki oraz doskonalenia pływania dla dzieci i dorosłych. Wymagająca od swoich zawodników pełnego zaangażowania.

Osiągnięcia i kwalifikacje:

•    Doktorantka w Zakładzie Teorii Sportu na AWF w Poznaniu
  • Absolwentka AWF w Poznaniu kier. WF – specjalność trener pływania II klasy
  • Absolwentka AWF w Poznaniu kier. Sport – specjalność trener tenisa ziemnego II klasy
  •  Ukończyła Studia Podyplomowe na UAM w Poznaniu – Edukacja Przedszkolna i Opieka nad Małym Dzieckiem
  •   Ratownik WOPR
  • Instruktor Aqua Fitness
  • Nauczyciel Wychowania Fizycznego
  •  Trener pływania w klubie Uczniowski Klub Sportowy „Octopus” Suchy Las
  •  Instruktor pływania w Octopus Suchy Las

W wolnym czasie aktywnie uczestniczy w szkoleniach z zakresu treningu sportowego.

Była zawodniczka Poznań Hussars – Lacrosse. Uwielbia jazdę na rowerze o każdej porze roku.

„To czego brakuje w Twoim talencie możesz nadrobić oddaniem, zaangażowaniem i dawaniem z siebie 110% w każdej sytuacji.”  (Don Zimmer)

Łukasz Kolendowicz

Prezes UKS Sportowiec Oborniki, Koordynator ds. pływania w Szkole Podstawowej nr 3 w Obornikach,  Trener II klasy z pływania, instruktor Lekkoatletyki, instruktor Ratownictwa Wodnego. Ukończył studia magisterskie na wydziale wychowania fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz studia podyplomowe z Zarządzania Sportem.

Trener Łukasz Kolendowicz posiada szeroką wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną.  Przez wiele lat trenował pływanie odnosząc liczne sukcesy, m.in.:

• 9 zawodnik Mistrzostw Europy kat. Masters w pływaniu na dystansie 5 km - Bled 2018r.
  • Medalista oraz wielokrotny finalista Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych,
  • Medalista oraz wielokrotny finalista Akademickich Mistrzostw Polski,
  • Rekordzista Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu w stylu grzbietowym,
  • Wielokrotny zwycięzca  maratonów pływackich,
  • Dwukrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym,

Dorota Szymaś

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu na kierunku Wychowanie Fizyczne ze specjalnością gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna.

Zawodowo Nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 3 w Obornikach im. Adama Mickiewicza oraz Instruktor Nauki Pływania w Centrum Rekreacji Oborniki. Absolwentka studiów podyplomowych- trener pływania II klasy.

Doświadczony trener pływania i ratownik WOPR, od 2005 r. związana z pływalną w Obornikach.